2012 წელს შალვა ჯახუტაშვილმა კომპანია „სალხინო 93“-ს, რომელიც მეტროსადგურ „ახმეტელის თეატრთან“  მდებარე მიწის ნაკვეთზე სავაჭრო ცენტრისთვის ინვესტორს ეძებდა, პროექტის თანაინვესტირება  შესთავაზა. შეთავაზება გულისხმობდა შპს „სალხინო 93“-ის მიწაზე საჭირო ფინანსური ინვესტიციის განხორციელებასა და სანაცვლოდ კაპიტოლ რიალ ისთეითისთვის უძრავი ქონების 70%-იანი წილის თანასაკუთრებით გადაცემას, ასევე, სავაჭრო ცენტრის ერთობლივად, 30/70-იანი პირობით მართვას, რომელსაც შპს „გლდანი მოლ სერვისი“ ჩაიბარებდა.  პროექტით გათვალისწინებული იყო შენობის გვერდით 98-ავტომობილიანი მიწისქვეშა ავტოსადგომის მშენებლობაც.
2013 წელს შალვა ჯახუტაშვილის აქტივები სამართავად კაპიტოლ მენეჯმენტმა გადაიბარა და პროექტის განხორციელებაშიც ამ კომპანიის გუნდი ჩაერთო. გლდანი მოლი 2015 წელს გაიხსნა და მალევე ჩამოყალიბდა სამეზობლო ტიპის სავაჭრო ცენტრად, რომელიც გლდანისა და მიმდებარე უბნების მოსახლეობის ყოველდღიურ მომსახურებაზეა ორიენტირებული. მომხმარებელი აქ ნებისმიერი ტრანსპორტით მარტივად ხვდება, კომფორტულ გარემოში შოპინგის შემდეგ კი ქალაქის ნებისმიერ წერტილში ასევე მარტივად ბრუნდება.
პროექტის წარმატებით განხორციელების პროცესი შემდეგ მნიშვნელოვან ნაბიჯებსა და ფაქტორებს მოიცავდა:
• სამშენებლო პროცესის საწყის სტადიაშივე, კაპიტოლ მენეჯმენტის დაკვეთით, START BUSINESS SOLUTIONS-ის მიერ ჩატარდა გლდანის მოსახლეობის თვისებრივი და რაოდენობრივი კვლევები, რომელთა შედეგებმაც გლდანი მოლის ოპტიმალური კონცეფციით დაგეგმვას შეუწყო ხელი, გაყიდვების გუნდს კი წინასწარი ხელშეკრულებების წარმატებით გაფორმების საშუალება მისცა. იმ პერიოდში ბრენდები ძირითადად ცენტრალურ უბნებზე იყვნენ ორიენტირებულები და გლდანს კომერციულ რუკაზე პრაქტიკულად არ მოიაზრებდნენ, თუმცა კვლევების შედეგებმა და შენობის დაგეგმილმა კონცეფციამ ისინი ახალი სივრცის მიმზიდველობაში დაარწმუნა. შესაბამისად, 2015 წელს პროექტი ექსპლუატაციაში 80%-იანი დატვირთულობის კოეფიციენტით შევიდა.
გლდანი მოლის გახსნის შემდეგ მომხმარებლების ნაკადი მზარდი აღმოჩნდა და საბოლოოდ, საზოგადოებრივი ტრანსპორტის დახმარებით, ის ადვილად მისადგომ სავაჭრო ცენტრად ჩამოყალიბდა;
• 2015-2016 წლებში პროექტმა სავალუტო კურსის მკვეთრ ცვლილებას გაუძლო, რამაც მმართველი გუნდი იძულებული გახადა, საიჯარო ღირებულება შეემცირებინა;
• 2017 წელს პროექტი აღმოჩნდა კონკურენტულ გარემოში, რომელიც გამოწვეული იყო მის მახლობლად „სითი მოლი გლდანის“ მშენებლობის დასრულებითა და მსხვილი მოიჯარეების განსხვავებული პირობებით გადაყვანით. თუმცა, პროექტის დატვირთულობამ მხოლოდ მცირე დროით იკლო და 2018 წელს ის კვლავ 95%-იან ნიშნულს მიუახლოვდა;
• 2020 წელს პროექტმა გაუძლო პანდემიასთან დაკავშირებულ 4-თვიან ლოკდაუნს. იმ პერიოდში გლდანი მოლმა მოიჯარეებიცა და თანამშრომლებიც სრულად შეინარჩუნა;
• არაერთი დაბრკოლების მიუხედავად, საბანკო ვალდებულებაზე ვადაგადაცილება ერთხელაც არ დაფიქსირებულა.
2023 წელს კაპიტოლ რიალ ისთეითმა, პარტნიორ მხარესთან შეთანხმებით, გლდანი მოლის აქტივების გასხვისება გადაწყვიტა და მმართველობაც სრულად ქონების ახალ მეპატრონეს ჩაბარდა.

В 2012 году Шалва Джаҳуташвили предложил компании Salkhino 93, которая искала инвестора для строительства торгового центра на земельном участке рядом со станцией метро «Театр Ахметели», стать соинвестором проекта. Согласно предложению, Capitol Real Estate обязалась внести необходимые финансовые инвестиции в участок, принадлежащий Salkhino 93 LLC, и взамен получить в долевую собственность 70% недвижимости, а также осуществлять совместное управление торговым центром в пропорции 30/70, которое должно было перейти под контроль компании Gldani Mall Service LLC. Проект также предусматривал строительство подземного паркинга на 98 автомобилей, расположенного рядом со зданием.
В 2013 году активы Шалвы Джаҳуташвили были переданы под управление компании Capitol Management, и её команда подключилась к реализации проекта. Gldani Mall открылся в 2015 году и вскоре стал торговым центром районного типа, ориентированным на повседневное обслуживание жителей Глдани и близлежащих районов. Посетителям удобно добираться сюда на любом виде транспорта, а после комфортного шопинга — так же легко возвращаться в любую точку города.
Процесс успешной реализации проекта включал в себя следующие ключевые шаги и факторы:
• На начальном этапе строительства, по заказу Capitol Management, компания Start Business Solutions провела качественные и количественные исследования населения глдани. их результаты способствовали разработке оптимальной концепции торгового центра глдани молл и позволили команде по продажам успешно заключить предварительные договоры с арендаторами. В тот период большинство брендов были ориентированы в основном на центральные районы, и Глдани практически не рассматривался как коммерчески привлекательная локация. Однако результаты исследований и запланированная концепция здания убедили их в привлекательности нового пространства.В результате, в 2015 году проект был введён в эксплуатацию с коэффициентом заполняемости 80%.
После открытия Gldani Mall поток посетителей начал стабильно расти, и благодаря удобному доступу на общественном транспорте, он вскоре сформировался как легкодоступный торговый центр.
• В 2015–2016 годах проект выдержал резкое колебание валютного курса, что вынудило управляющую команду снизить арендные ставки;
• В 2017 году проект оказался в конкурентной среде из-за завершения строительства City Mall Gldani в непосредственной близости и перехода крупных арендаторов на новые условия. Однако снижение заполняемости было временным, и уже в 2018 году она снова приблизилась к 95%;
• В 2020 году проект успешно пережил четырёхмесячный локдаун, связанный с пандемией. В этот период Gldani Mall сохранил всех арендаторов и сотрудников;
• Несмотря на многочисленные трудности, ни одного просроченного банковского обязательства за всё время зафиксировано не было.
В 2023 году компания Capitol Real Estate, по соглашению с партнёрской стороной, приняла решение реализовать активы Gldani Mall и полностью передала управление новому владельцу недвижимости.