მას შემდეგ, რაც კაპიტოლ მენეჯმენტმა სტუმარმასპინძლობის სფეროში საქმიანობა გადაწყვიტა, კომპანიის დაკვეთით, Cushman and Wakefield-ის მიერ ჩატარდა კვლევა ქვეყნის მასშტაბით ტურიზმისა და სტუმარმასპინძლობის სფეროებში არსებული მოთხოვნების, პერსპექტივებისა და განვითარების პოტენციალის შესახებ. კვლევამ გამოავლინა ის ადგილებიც, სადაც სასტუმროების განვითარება იყო საჭირო და მათ შორის კურორტი ბაკურიანიც მოხვდა.
კაპიტოლ რიალ ისთეითმა 2019 წლის ბოლოს Marriott International-თან გააფორმა ხელშეკრულება, რომლის თანახმადაც, დაბა ბაკურიანში პირველი საერთაშორისო ბრენდული სასტუმრო Four Points by Sheraton გაიხსნება. ის თბილისის ცენტრიდან და ქალაქის საერთაშორისო აეროპორტიდან დაახლოებით 185 კილომეტრში განთავსდება.
სასტუმროს ინფრასტრუქტურა თანამედროვე დიზაინის მქონე 116 ნომერს, ქართულ რესტორანს, 150 ადამიანზე გათვლილ საკონფერენციო დარბაზს, ლაუნჯსა და ლობი ბარს, ბავშვთა გასართობ ზონას, ავტოსადგომს, დახურულ აუზს, გამაჯანსაღებელ სპა და ფიტნეს ცენტრებს გააერთიანებს.
Four Points by Sheraton Bakuriani, რომლის სიახლოვესაც ბორჯომ-ხარაგაულის უნიკალური პარკი მდებარეობს, იდეალური ადგილი იქნება მოგზაურობისა და დასვენების, სანახაობრივი და მიმზიდველი ადგილების მოყვარულებისთვის. სასტუმროს საქმიან ვიზიტორებს კი ტექნიკურად აღჭურვილი საკონფერენციო დარბაზით სარგებლობა შეეძლებათ.
პროექტის ინვესტორი კაპიტოლ მენეჯმენტია, მის დეველოპმენტს კი, ფასეული უძრავი ქონების განვითარების კომპანია სიმეტრია განახორციელებს. ობიექტის ექსპლუატაციაში მიღების შემდეგ სასტუმროს მართვას ასევე ჯგუფის წევრი კომპანია Hotel Collection International Georgia უზრუნველყოფს. ამჟამად პროექტი ინვესტორის მოძიების ეტაპზეა.

After Capitol Management made the strategic decision to enter the hospitality sector, the company commissioned Cushman & Wakefield to conduct a comprehensive nationwide study analyzing demand, prospects, and development potential in Georgia’s tourism and hospitality industries. The study identified several high-potential areas for hotel development, including Bakuriani Resort.
At the end of 2019, Capitol Real Estate signed an agreement with Marriott International to open the first internationally branded hotel in Bakuriani under the Four Points by Sheraton brand. The hotel will be located approximately 185 kilometers from central Tbilisi and the city’s international airport.
The hotel will feature 116 modern-design guest rooms, a Georgian cuisine restaurant, a 150-person conference hall, a lounge and lobby bar, a children’s entertainment area, parking facilities, an indoor swimming pool, as well as wellness spa and fitness centers.
Four Points by Sheraton Bakuriani, located near the unique Borjomi-Kharagauli National Park, is poised to become a prime destination for travelers and nature lovers seeking scenic beauty and relaxation. Business travelers will also benefit from a fully equipped, state-of-the-art conference facility.
The project’s investor is Capitol Management, while development will be carried out by group member Simetria, a premium real estate development company. Once the property is operational, hotel management will be handled by another member of the group — Hotel Collection International Georgia. Currently, the project is at the investment attraction stage.