მას შემდეგ, რაც კაპიტოლ მენეჯმენტმა სტუმარმასპინძლობის სფეროში საქმიანობა გადაწყვიტა, კომპანიის დაკვეთით, Cushman and Wakefield-ის მიერ ჩატარდა კვლევა ქვეყნის მასშტაბით ტურიზმისა და სტუმარმასპინძლობის სფეროებში არსებული მოთხოვნების, პერსპექტივებისა და განვითარების პოტენციალის შესახებ. კვლევამ გამოავლინა ის ადგილებიც, სადაც სასტუმროების განვითარება იყო საჭირო და მათ შორის კურორტი ბაკურიანიც მოხვდა.
კაპიტოლ რიალ ისთეითმა 2019 წლის ბოლოს Marriott International-თან გააფორმა ხელშეკრულება, რომლის თანახმადაც, დაბა ბაკურიანში პირველი საერთაშორისო ბრენდული სასტუმრო Four Points by Sheraton გაიხსნება. ის თბილისის ცენტრიდან და ქალაქის საერთაშორისო აეროპორტიდან დაახლოებით 185 კილომეტრში განთავსდება.
სასტუმროს ინფრასტრუქტურა თანამედროვე დიზაინის მქონე 116 ნომერს, ქართულ რესტორანს, 150 ადამიანზე გათვლილ საკონფერენციო დარბაზს, ლაუნჯსა და ლობი ბარს, ბავშვთა გასართობ ზონას, ავტოსადგომს, დახურულ აუზს, გამაჯანსაღებელ სპა და ფიტნეს ცენტრებს გააერთიანებს.
Four Points by Sheraton Bakuriani, რომლის სიახლოვესაც ბორჯომ-ხარაგაულის უნიკალური პარკი მდებარეობს, იდეალური ადგილი იქნება მოგზაურობისა და დასვენების, სანახაობრივი და მიმზიდველი ადგილების მოყვარულებისთვის. სასტუმროს საქმიან ვიზიტორებს კი ტექნიკურად აღჭურვილი საკონფერენციო დარბაზით სარგებლობა შეეძლებათ.
პროექტის ინვესტორი კაპიტოლ მენეჯმენტია, მის დეველოპმენტს კი, ფასეული უძრავი ქონების განვითარების კომპანია სიმეტრია განახორციელებს. ობიექტის ექსპლუატაციაში მიღების შემდეგ სასტუმროს მართვას ასევე ჯგუფის წევრი კომპანია Hotel Collection International Georgia უზრუნველყოფს. ამჟამად პროექტი ინვესტორის მოძიების ეტაპზეა.

После принятия стратегического решения о вхождении в сферу гостеприимства, компания Capitol Management поручила международной консалтинговой компании Cushman & Wakefield провести масштабное исследование туристического и гостиничного секторов в Грузии относительно перспектив и потенциала развития в этих секторах. Анализ выявил ключевые регионы с высоким потенциалом для развития, включая курорт Бакуриани.
В конце 2019 года Capitol Real Estate подписала соглашение с Marriott International, согласно которому в Бакуриани откроется первый в регионе отель под брендом Four Points by Sheraton. Он будет расположен всего в 185 км от центра Тбилиси и международного аэропорта.
Инфраструктура отеля будет включать 116 современных номеров, ресторан грузинской кухни, конференц-зал на 150 человек, лаунж-зону, лобби-бар, детскую игровую зону, парковку, крытый бассейн, а также спа- и фитнес-центры.
Рядом с отелем расположен уникальный Боржомско-Харагаульский национальный парк, что делает Four Points by Sheraton Bakuriani идеальным выбором для любителей путешествий и природы, активного отдыха и живописных пейзажей. Для деловых гостей предусмотрен полностью оборудованный конференц-зал.
Инвестором проекта выступает Capitol Management, а девелопмент будет осуществлен входящей в группу компанией Simetria, специализирующейся на развитии ценной недвижимости. После ввода объекта в эксплуатацию управление отелем возьмет на себя компания из группы Hotel Collection International Georgia. В настоящее время проект находится на стадии привлечения инвесторов.