სიმეტრია პარკი ადამიანებზე მაქსიმალურად ორიენტირებულ სივრცეს წარმოადგენს. გეგმარებით, არქიტექტურით, ურბანული განაშენიანებითა და ეკოლოგიით, ის რეგიონის მასშტაბით მოწინავე და გამორჩეული პროექტია.
ურბანული, მჭიდროდ დასახლებული გარემოდან თბილისის შემოგარენში, ეკოლოგიურად სუფთა ადგილას საცხოვრებლად გადასვლა სულ უფრო ბევრი ადამიანისთვის ხდება მნიშვნელოვანი. კაპიტოლ რიალ ისთეითის გუნდმა ეს ტენდენცია ახალი, განსხვავებული და თამამი პროექტის განხორციელების შესაძლებლობად აქცია. კომპანიამ 2016 წელს ოქროყანაში მიწა შეიძინა და სიმეტრია პარკის მშენებლობა დაიწყო. საგულისხმოა, რომ 2020 წლის პანდემიის შედეგად კიდევ უფრო განვითარდა ისეთი საცხოვრებელი უბნების ტრენდი, რომლებიც თაუნჰაუსებს საკუთარი მიწის ნაკვეთებით აერთიანებდა.
სიმეტრია პარკი პრემიუმ კლასის, დახურული საცხოვრებელი კომპლექსია, რომელსაც თბილისის ისტორიული ნაწილიდან 8 წუთის სავალი მანძილი აშორებს. ის 20 000 კვ/მ ფართობზეა განთავსებული და 39 ბინასა და 31 კერძო, ინდივიდუალურ სახლს მოიცავს. კომპლექსი საუკეთესო შესაძლებლობაა იმ ადამიანებისთვის, რომლებიც ქალაქში ცხოვრების ალტერნატივას ეძებენ და, ამავდროულად, მასთან სიახლოვე და საკუთარი ეზო სურთ.
პანდემიით გამოწვეული სირთულეებისა და ფინანსური გათვლების ცვლილებების მიუხედავად, სიმეტრია პარკი წარმატებით მიმდინარეობს, რასაც უძრავი ქონების ბაზარზე გაზრდილი მოთხოვნაც უწყობს ხელს. პროექტის კაპიტალი სხვადასხვა წყაროდანაა მოზიდული, მისი განხორციელებისთვის საკრედიტო რესურსი კი ხალიკ ბანკმა უზრუნველყო.
სიმეტრია პარკი კაპიტოლ რიალ ისთეითის მართვით ხორციელდება, მის განვითარებაზე კი ჯგუფის წევრი კომპანია სიმეტრია მუშაობს. ამჟამად პროექტის ფარგლებში:
• ოქროყანაში შეძენილია 20 000 კვ/მ ფართობის მიწა;
• ფასეული უძრავი ქონების განვითარების კომპანია სიმეტრიასთან გაფორმებულია პროექტის მართვის შესახებ შეთანხმება;

Simetria park is a space that prioritizes the needs of its residents. with its meticulous planning, innovative architecture, urban design, and environmental focus, it stands out as a leading and distinctive project in the region.
In an increasingly urbanized and densely populated environment, more and more people are looking to move to cleaner, greener areas on the outskirts of tbilisi. recognizing this trend, the team at capitol real estate saw an opportunity to develop a new, unique, and bold project. in 2016, the company acquired land in Okrokana and began construction of Simetria Park. Notably, the trend for residential areas featuring townhouses with private plots became even more pronounced as a result of the 2020 pandemic, making simetria park's offering all the more relevant.
Simetria Park is an exclusive, premium-class gated residential complex located just 8 minutes away from the historical center of Tbilisi. Spanning over 20,000 square meters, the complex consists of 39 apartments and 31 private, standalone houses. It offers the perfect opportunity for individuals seeking an alternative to urban living, while still desiring proximity to the city and the luxury of having their own yard.
Despite the challenges posed by the pandemic and fluctuations in financial forecasts, Simetria Park continues to progress successfully, driven by the growing demand in the real estate market. The capital for the project has been raised from various sources, with the necessary credit resources provided by Halyk Bank.
Simetria Park is being implemented under the management of Capitol Real Estate, with development carried out by its group member, Simetria. As of today, the following milestones have been achieved within the scope of the project:
• 20,000 m² of land has been acquired in the eco-friendly district of Okrokana;
• A project management agreement has been signed with Simetria, the premium real estate development arm of the group;