სიმეტრია პარკი ადამიანებზე მაქსიმალურად ორიენტირებულ სივრცეს წარმოადგენს. გეგმარებით, არქიტექტურით, ურბანული განაშენიანებითა და ეკოლოგიით, ის რეგიონის მასშტაბით მოწინავე და გამორჩეული პროექტია.
ურბანული, მჭიდროდ დასახლებული გარემოდან თბილისის შემოგარენში, ეკოლოგიურად სუფთა ადგილას საცხოვრებლად გადასვლა სულ უფრო ბევრი ადამიანისთვის ხდება მნიშვნელოვანი. კაპიტოლ რიალ ისთეითის გუნდმა ეს ტენდენცია ახალი, განსხვავებული და თამამი პროექტის განხორციელების შესაძლებლობად აქცია. კომპანიამ 2016 წელს ოქროყანაში მიწა შეიძინა და სიმეტრია პარკის მშენებლობა დაიწყო. საგულისხმოა, რომ 2020 წლის პანდემიის შედეგად კიდევ უფრო განვითარდა ისეთი საცხოვრებელი უბნების ტრენდი, რომლებიც თაუნჰაუსებს საკუთარი მიწის ნაკვეთებით აერთიანებდა.
სიმეტრია პარკი პრემიუმ კლასის, დახურული საცხოვრებელი კომპლექსია, რომელსაც თბილისის ისტორიული ნაწილიდან 8 წუთის სავალი მანძილი აშორებს. ის 20 000 კვ/მ ფართობზეა განთავსებული და 39 ბინასა და 31 კერძო, ინდივიდუალურ სახლს მოიცავს. კომპლექსი საუკეთესო შესაძლებლობაა იმ ადამიანებისთვის, რომლებიც ქალაქში ცხოვრების ალტერნატივას ეძებენ და, ამავდროულად, მასთან სიახლოვე და საკუთარი ეზო სურთ.
პანდემიით გამოწვეული სირთულეებისა და ფინანსური გათვლების ცვლილებების მიუხედავად, სიმეტრია პარკი წარმატებით მიმდინარეობს, რასაც უძრავი ქონების ბაზარზე გაზრდილი მოთხოვნაც უწყობს ხელს. პროექტის კაპიტალი სხვადასხვა წყაროდანაა მოზიდული, მისი განხორციელებისთვის საკრედიტო რესურსი კი ხალიკ ბანკმა უზრუნველყო.
სიმეტრია პარკი კაპიტოლ რიალ ისთეითის მართვით ხორციელდება, მის განვითარებაზე კი ჯგუფის წევრი კომპანია სიმეტრია მუშაობს. ამჟამად პროექტის ფარგლებში:
• ოქროყანაში შეძენილია 20 000 კვ/მ ფართობის მიწა;
• ფასეული უძრავი ქონების განვითარების კომპანია სიმეტრიასთან გაფორმებულია პროექტის მართვის შესახებ შეთანხმება;

Simetria Park — это пространство, максимально ориентированное на людей. Благодаря своему планированию, архитектуре, урбанистическому развитию и экологическим характеристикам, проект является одним из самых передовых и выдающихся в регионе.
Переезд из урбанизированной, густонаселённой среды в экологически чистые пригороды Тбилиси становится всё более важным для большого числа людей. Команда Capitol Real Estate превратила эту тенденцию в возможность реализации нового, смелого и нестандартного проекта. В 2016 году компания приобрела участок в Окрокане и начала строительство Simetria Park. Примечательно, что после пандемии 2020 года ещё более усилился тренд на жилые кварталы, включающие таунхаусы с собственными земельными участками.
Simetria Park — это жилой комплекс премиум-класса закрытого типа, расположенный всего в 8 минутах езды от исторического центра Тбилиси. Комплекс занимает территорию площадью 20 000 м² и включает 39 квартир и 31 частный индивидуальный дом.
Это идеальное решение для тех, кто ищет альтернативу жизни в центре города, но при этом хочет сохранить близость к нему и иметь собственный двор.
Несмотря на трудности, вызванные пандемией, и пересмотр финансовых расчётов, проект Simetria Park успешно реализуется. Этому способствует высокий спрос на рынке недвижимости. Капитал для проекта был привлечён из различных источников, а кредитное финансирование обеспечено банком Halyk Bank.
Simetria Park реализуется под управлением Capitol Real Estate, а его развитием занимается компания Simetria, входящая в состав группы. В рамках проекта на текущем этапе:
• приобретён земельный участок площадью 20 000 м² в районе Окрокана;
• подписано соглашение о проектном управлении с компанией Simetria, специализирующейся на развитии ценной недвижимости;