სიმეტრია ლისის შემოგარენში 2015 წლამდე პრაქტიკულად დაუსახლებელი სივრცე იყო. მიწის ნაკვეთს, რომელზეც ახლა კომპლექსი მდებარეობს, ფიზიკური პირები ფლობდნენ. სწორედ მათ შესთავაზეს კაპიტოლ რიალ ისთეითის გუნდს პროექტის იდეა, რომლის განხილვისა და შეფასების შემდეგ სიმეტრია ლისის განხორციელება გადაწყდა და კომპლექსი სიმეტრიას გუნდის მიერ დაპროექტდა.
სიმეტრია ლისი 19-სართულიანი საცხოვრებელი კორპუსია, რომელიც 67 ბინასა და საოფისე ფართებს აერთიანებს. შენობა ლისის ტბასთან ახლოს მდებარეობს და გამორჩეულია ხედებით, სუფთა ჰაერითა თუ რეკრეაციული ზონებით. კომპლექსში გათვალისწინებულია დახურული ეზო, კეთილმოწყობილი სკვერი, ბავშვების სათამაშო მოედანი და ფეხბურთის სტადიონი.
2015-2019 წლებში:
• გაფორმდა ლისზე მდებარე მიწის მფლობელებთან შეთანხმება ბინებით ანაზღაურებაზე;
• გაფორმდა შეთანხმება ბაზის ბანკთან პროექტის დაფინანსების შესახებ.
პროექტის გეგმარებისას მოსალოდნელი შედეგები
პროექტის უპირატესობების განსაზღვრის, ეფექტიანი დაგეგმვისა და განხორციელების შედეგად, კაპიტოლ რიალ ისთეითის მიერ სწორად დანახული შესაძლებლობა და განხორციელებული ინვესტიცია წარმატებულ შედეგებად იქცა:

Before 2015, the area surrounding Lisi Lake remained largely undeveloped. The land where the Simetria Lisi complex now stands was originally owned by private individuals, who first approached the Capitol Real Estate team with the idea for a new residential project. After careful evaluation and planning, the Simetria team embraced the vision—leading to the creation of Simetria Lisi, with the entire complex designed in-house by the Simetria team.
Simetria Lisi is a 19-story residential building that features 67 premium apartments and office spaces, ideally positioned near the scenic Lisi Lake. The project stands out for its panoramic views, fresh air, and proximity to recreational areas. The complex features a private courtyard, a landscaped public square, a children’s playground, and a dedicated football field.
2015-2019:
• An agreement was reached with the landowners at Lisi to provide compensation in the form of apartments within the completed project;
• A financing agreement was secured with BasisBank, ensuring financial backing for the development.
Through strategic planning, accurate market analysis, and effective execution, the opportunity accurately identified and strategically pursued by Capitol Real Estate translated into a highly successful investment with outstanding results.